Krtkovanie sa vykonáva elektromechanickým strojom Rothenberger a Rigid. Je to spôsob čistenia na základe rotačnej špirály s možnosťou nadpájania do rôznej dĺžky, ktorá je potrebná v danej situácii.

Krtkovanie, čistenie odpadov a potrubia

Výhody krtkovania spočívajú v meniteľných nadstavcoch. Využívame frézovacie, kĺbové, hladké a vyťahovacie nadstavce. Tento spôsob čistenia je určený tam, kde sa nedá využiť vysokotlakové čistenie, napr. tam, kde hrozí vytopenie domácností. Špirály sú flexibilné a dokážu si poradiť aj s 90° kolenami.

Zamestnanci sú profesionálne zaškolení a vedia zhodnotiť stav zanesenia potrubia, vedia použiť ten správny nadstavec v danej situácii. Prístroj je určený na krtkovanie wc, drezu, stúpačiek, umývadiel a taktiež na krtkovanie pisoárov.

cistenie kanalizacie piešťany
krtkovanie elektromechanicky

Vysokotlakové krtkovanie alebo čistenie kanalizácie sa považuje za ten najdôkladnejší spôsob čistenia. Jeho princíp spočíva v strhávaní mastnôt a usadenín z potrubia. Nevýhoda vysokotlakového krtkovania je tá, že nie všade sa dá táto metóda čistenia využiť, nakoľko hrozí vytopenie priestoru.

Využívame vysokotlakový stroj od firmy Rioned, tento stroj disponuje čistiacou silou 150 bar, prítokom 55 l za 1 minútu a 500 l nádržou. Máme meniteľné trysky (kvadrátová, rotačná, frézovacia). Každá tryska sa používa na určitý druh znečistenia potrubia. Stroj je flexibilne vybavený s dĺžkou hadice 70 metrov. A práve preto v nedostupných miestach, kde nie je prístup s autom, si vieme poradiť. Tento prístroj je zabudovaný v dodávkovom vozidle, takže prístup do podzemných garáží je jednoduchý.

Frézovanie kanalizácie

Frézovanie kanalizácie slúži na odstránenie tvrdých usadenín ako napr. vodný kameň, stavebný materiál, tuky – mastnoty ale aj korene. Pri tomto spôsobe čistenia kanalizácie je nutný zároveň monitoring potrubia, nakoľko treba vidieť, ako prebieha odstraňovanie a takisto je potrebné vidieť, v akej dĺžke, miestach je nutné frézovanie. Niekedy je potrebné prejsť určité miesta viackrát a k tomu nám pomáha práve monitoring. Frézovanie potrubia je možné vykonávať elektromechanicky a taktiež vysokotlakom.

Monitoring a trasovanie kanalizácie

Táto služba slúži na diagnostiku kanalizácie a presné určenie poškodeného miesta. Týmto spôsobom vám znižujeme náklady na opravu vašej kanalizácie. Vieme vám vyhotoviť záznam s popisom z monitoringu na USB kľúč, ktorý vám je hneď odovzdaný.

Neviete si rady?

Zastihla vás nečakaná situácia a nezabrali vám dostupné prípravky (kyseliny, sifo, hydroxid)? Nastal čas na krtkovanie a profesionálne odstránenie vášho problému. Neváhajte nás kontaktovať, sme tu pre vás 24 hod. denne, 7 dní v týždni.

    AB Krtkovanie Non-Stop

    0940 367 897
    0904 974 967

    nonstopkrtkovanie@gmail.com