Čo nepatrí do kanalizácie

Ak sa chcete vyvarovať upchatiu kanalizácie odporúčame vám nevhadzovať do kanalizácie veci ktoré tam nepatria, sú to napr. vlhčené utierky, vložky, tampóny, zvyšky jedál, kosti. Tak isto vám odporúčame byť opatrný aj s kyselinami nakoľko sa stáva že ľudia si takto zničia sifóny a to najmä v sprchovacích kútoch. V tomto prípade neostáva nič iné len demontáž celého sprchovacieho kútu v ktorom sa nenachádza servisný otvor.

Taktiež vám odporúčame dať pozor na závesné vône do WC! Ak už takáto situácia nastala a vôňa padla do záchoda, pravidlo je nepoužiť zvon na WC nakoľko posuniete plastovú vôňu ďalej do kanalizácie a tým pádom sa vám cena za krtkovanie môže predražiť.

V dnešnej dobe je už možnosť zapožičania si stroja na krtkovanie a pokúsiť sa odstrániť problém svojpomocne. Treba byť opatrný nakoľko sa nám stali prípady, kedy si zákazník poškodil potrubie-kanalizáciu tak, že zamotal špirálu v kanalizácií. V tomto prípade sme to riešili profesionálne a zákazník si zbytočne službu za krtkovanie predražil. Preto vám odporúčam nechať krtkovanie a čistenie kanalizácie na našu firmu.

Máte septik alebo žumpu

Odporúčame vám predtým ako zavoláte firmu na krtkovanie skontrolovať obsah septiku-žumpy. Nakoľko sa občas stáva že dôvodom neodtekajúcej kanalizácie nie je upchatie ale plný obsah septiku – žumpy. Tým pádom môžte ušetriť cenu za výjazd! Nestáva sa to často, ale nájdu sa aj takéto prípady.

Pre majiteľov septikov – žúmp odporúčame, aby nikdy nenapĺňali obsah septika viac ako je prítoková rúra vyvedená do septiku. Nakoľko pri zaliatí prítokovej rúry splaškami už nedokážu husté splašky svojvoľne odtiecť do septika. Pri vytiahnutí septika fekálnym vozom môže nastať situácia, že splašky v prítokovej rúre sa svojvoľne nespustia a vtedy už prichádza na rad krtkovanie.

Domové čističky, prečerpávajúce stanice

Odporúčame vám pravidelný jednorázový ročný servis a to odsatím hustých kalov,vystriekaním šácht nakoľko zanedbaním môže nastať poškodenie čerpadla alebo zanesenie trativodu pri domových čističkách pokiaľ ústi do trativodu.